Yemek Hizmetleri

Yemek Hizmetleri

Anaokulumuzda 09.00'da sabah kahvaltısı, 12.00'da öğlen yemeği ve 15.00'da ikindi kahvaltısı (meyve) verilmektedir. Çocukların değişik tat ve lezzetlerin farkına varmalarına ve tabaklarındaki yemeği bitirmelerine özen gösterilir. Sadece beslenme zamanı değil aynı zamanda, sofra kurallarının da öğrenildiği bu saat dilimleri günlük rutin içinde devam eder.

İlkokul, ortaokul ve lisemizde de öğrencilerimizin besin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak menüler hazırlanmaktadır. Yemekler günlük olarak kampüslerimizde imal edilmektedir. Lisede yemekhaneyi kullanmayan öğrencilerimiz, lise kantininde okullarda satılacak gıda yönetmeliğine uygun şekilde okul mutfağımızda günlük olarak hazırlanan sandviç, kurabiye, her gün değişen öğle yemeği menüsü vb. ile yiyecekler sunulmaktadır.


Her ay düzenlenen yemek listesi; alanında uzman diyetisyenler kontrolünde, sağlık ve beslenme şartlarına uygun olarak hazırlanarak velilerimize gönderilmektedir. Yemek listelerinde her ay farklı yemeklerden çocuklarımızın tatmalarına, salata ve sebze barı uygulaması ile sağlıklı beslenme alışkanlığının kazandırılmasına özen gösterilmektedir.