EĞİTİM PROGRAMI

•Hafta içi 50 ders saati + 5 saat de etüt olmak üzere 55 saat ders.

•Her Cumartesi 5,6,7,8.sınıflara kurumsal deneme + soru çözümü.

•Sınav analizleri sonucunda öğrencilere grup etütleri.

•DENE-YAP dersinde fen bilgisi öğretmeni eşliğinde bahçede ve laboratuvarda uygulamalı deneyler.

•14 saat yabancı dil eğitimi. Native speaker eşliğinde iletişim dersleri. Yaparak ve yaşarak öğrenme modeli. İkinci yabancı dil olarak almanca dersleri.

•Fun Day adı altında yabancı dil gecesi etkinlikleri.

•İngilizce konuşma (roleplay, drama, oyun, gösteri) aktivitileri.

•Uluslararası sınavlara katılım MUN, MUN junior. CAT-PET sınavları.

•Ara sınıflara İngilizce portfolyo çalışmaları.

•Sınıflar arası münazara, bilgi yarışmaları.

Akıl oyunları dersi sayesinde bilgi gerektirmeyen, akıl yürütme, hızlı düşünme, yaratıcılık, ipuçlarından yararlanabilme gibi becerileri kullanarak çözebilen zihni açan, aklı çalıştıran, öğrenmeyi kolaylaştıran, çabuk öğrenmeyi sağlayan geleceğin eğitim metodu olan ve yeni nesil sınav sorularının temelini oluşturan etkinlikler bütünüdür. Ders değildir. Eğlenerek öğrenme merakını uyandıran etkinliklerdir.

Robotik Kodlama dersi Kodlama eğitiminin içinde bulunan robotik kodlama dersleri, scratch, python gibi kodlama programlarının öğretilmesiyle sadece teknolojiyi kullanan değil teknolojiyi geliştiren bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu uygulamalar içerisindeki problem analizi, analizi yapılan problemin bir algoritma karakteristiği içerisinde düzenli ve sistematik olarak ifade edilmesi, meydana getirilen algoritmanın akış şeması içerisinde görsel olarak ve işlevleri önceden tanımlanmış simgelerle şekillendirilmesi öğrencilerimizin düşünme becerilerini geliştiren ve etkileyen işlem adımları olarak öne çıktığı gözlenmiştir. Aynı zamanda öğrencilerin işbirliği, öz düzenleme ve sorumluluk bilincinin de arttığı gözlemlenmiştir.

Müzik, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi dersleriyle öğrencilerimizin fiziksel-sosyal beceri, disiplin ve sabır seviyesini geliştirmek öncül hedefimizdir. Bunun yanı sıra farklı kültürleri tanıtıp benlik saygısını da arttırmayı amaçlamaktayız.

Hafta sonu kurslarıyla da öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda spor, müzik, enstrüman çalma gibi faaliyetlerle (badminton, basketbol, akıl oyunları, robotik kodlama, görsel sanatlar, keman, piyano) öğrencilerimizi desteklemekteyiz.

HIZLI İLETİŞİM FORMU

Adı Soyadı*

Eposta Adresi*

Telefon Numarası*

İletiniz

6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU KAPSAMINDA BİLGİLENDİRME

"Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen şekilde kullanılmasına onay ve izin veriyorum."

error: Content is protected !!